Sprężarki śrubowe

Sprężarki często są nazywane kompresorami. W naszej ofercie znajdziesz kompresory olejowe i bez olejowe, a także wiele więcej konfiguracji. Stanowią one gotową do pracy, w pełni automatyczną jednostkę, przeznaczoną do pracy ciągłej w ciężkich warunkach eksploatacyjnych. Urządzenia wykonywane są w obudowie dźwiękochłonnej w wersji na zbiorniku lub bez. Napęd przenoszony jest za pomocą przekładni pasowej lub w sposób bezpośredni.

Sprężarki śrubowe olejowe

Sprężarki o mocy silnika od 3 kW nawet do 315 kW.

 • Wykonanie standardowe
 • Z osuszaczem
  Urządzenia o kompaktowej budowie dedykowane dla tych użytkowników, którzy dysponują małą powierzchnią roboczą i poszukują efektywnej stacji sprężonego powietrza o podwyższonej klasie czystości.
  Sprężarki Airpol KT oraz Airpol T to SPRĘŻANIE - FILTRACJA - OSUSZANIE
 • Z falownikiem
  Sprężarki serii Airpol KPR i Airpol PR posiadają płynną regulację obrotów w zakresie od 50% do 100%, (a w wykonaniu specjalnym od 20% do 100%).System sterowania pracą za pomocą przetwornicy częstotliwości stara się utrzymać obroty silnika elektrycznego sprężarki tak, aby w instalacji sprężonego powietrza było stałe ciśnienie, na poziomie nastawionej wartości. Gdy ciśnienie w sieci spada przetwornica zwiększa prędkość obrotową silnika elektrycznego, co powoduje zwiększenie wydajności sprężarki, natomiast gdy ciśnienie wzrasta – prędkość obrotowa silnika maleje.Zmienne obroty silnika w sprężarkach Airpol PR i Airpol KPR to OSZCZĘDNOŚĆ ENERGII - niemal 40% oszczędności energii elektrycznej w porównaniu do sprężarek z tradycyjnym sterowaniem
 • Z osuszaczem i falownikiem
  Urządzenia o kompaktowej budowie, w których połączono ekonomię pracy sprężarki z wysoką jakością sprężonego powietrza.Zastosowanie systemu uzdatniania sprężonego powietrza (osuszacz chłodniczy wraz z filtrami sprężonego powietrza) pozwala uzyskać sprężone powietrze o podwyższonej klasie czystości. Natomiast regulowana prędkość obrotów silnika elektrycznego (dzięki zamontowanej przetwornicy częstotliwości) zapewnia prawie 40 % oszczędność energii w porównaniu do sprężarek z tradycyjnym sterowaniem.
Sprężarki śrubowe bezolejowe

Sprężarki o mocy od 55 kW do 315 kW.

 • jednostopniowe
 • dwustopniowe

Kliknij i napisz do nas. Dobierzemy odpowiednie rozwiązanie dla Ciebie.